Pierwsza „Dycha” za nami

Ponad 900 osób stanęło na starcie pierwszej w tym roku „Dychy Do Maratonu”. Zawodnicy mieli do pokonania trasę o długości 10 kilometrów nad Zalewem Zemborzyckim.

Jako pierwszy linię mety przekroczył halowy rekordzista Polski na dystansie 5000 metrów – Artur Kern – z czasem 32 minut i 9 sekund. Drugiego na mecie Anokiya Starżynskiyego wyprzedził tylko o 2 sekundy. Na najniższym stopniu podium uplasował się Michał Biały z rezultatem 32 minut i 53 sekund. Pierwsza z pań, Magda Kłoda, zajęła 27. miejsce.

– To był naprawdę szybki i wymagający bieg – przyznaje zwycięzca rywalizacji w kategorii open, Artur Kern:

Przy okazji „Dychy” odbył się także szereg mniejszych inicjatyw związanych z działalnością charytatywną. Jedną z nich był „Bieg Caritas”. Więcej o nim mówi rzecznik Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Mateusz Jocek:

Każdy, kto przegapił pierwszą „Dychę” będzie mógł wziąć udział już w następnej. Druga edycja wystartuje 23 listopada. Więcej informacji można znaleźć na stronie maraton.lublin.eu.