MKS Selgros Lublin potwierdza mistrzowską formę

Jessica Quintino (na zdjęciu)  była najskuteczniejszą  zawodniczką meczu. Zdobyła 8 bramek (fot. archiwum)

Jessica Quintino (na zdjęciu z piłką) była najskuteczniejszą zawodniczką meczu. Zdobyła 8 bramek (fot. archiwum)

MKS Selgros Lublin wychodzi zwycięsko z dwóch potyczek ze Startem Elbląg. W półfinale walki o mistrzostwo Polski lublinianki najpierw wygrały 26:25, a wczoraj rozbiły rywalki 36:25. Do awansu do finału potrzebują jeszcze jednego zwycięstwa.

Wynik tego spotkania otworzyli goście. To było pierwsze i ostatnie prowadzenie Startu w tym meczu. Lublinianki dzięki bardzo dobrej defensywie uruchamiały szybkie ataki w kontrach. Tam akcje kończyły Jessica Quintino i Agnieszka Kocela. Duet skrzydłowych zdobył w sumie 12 goli. W bramce świetnie spisywała się Weronika Gawlik, która spędził pełne 60 minut między słupkami. Do przerwy MKS prowadził 21:11. Druga połowa była podobna do pierwszej. Przewaga mistrzyń Polski urosła o jedną bramkę i ostatecznie wygrały 36:25.

– Gdyby nie przestój w grze wynik byłby wyższy – przyznaje skrzydłowa MKS-u Małgorzata Rola:

Teraz seria półfinałowa przenosi się do Elbląga. Kolejne spotkanie zespoły rozegrają w sobotę. Ewentualny mecz numer „cztery” odbędzie się dzień później.