Mistrz Polski kompletnie zdemolował rywalki

MKS Selgros Lublin pewnie pokonał w ćwierćfinale mistrzostw Polski Piotrcovię Piotrków Trybunalski 62:45 (fot. archiwum)

MKS Selgros Lublin awansował do półfinału mistrzostw Polski PGNiG Superligi kobiet. Lublinianki rozbiły w rewanżowym meczu Piotrcovię Piotrków Trybunalski 35:19.

Spotkanie było wyrównane tylko przez 7 minut do stanu 2:2. Od tego momentu mistrz Polski wrzucił najwyższy bieg i kompletnie zdominował rywalki. Grał bardzo twardo w obronie i skutecznie w ataku. W całym spotkaniu błyszczały zwłaszcza lubelskie skrzydłowe, które zdobyły w sumie 18 bramek. Do przerwy MKS wygrywał 18:8. Tylko cud mógł uchronić gości przed porażką. Tak się jednak nie stało. Lublin grał niemal bezbłędnie w każdym elemencie. Mistrzynie Polski z łatwością wygrały cały mecz 35:19.

Mówi lubelska skrzydłowa Małgorzata Rola.

– Zagrałyśmy dwa różne spotkania – wyjaśnia rozgrywająca Piotrcovii Agata Wypych:

MKS pozna półfinałowego rywala dopiero w niedzielę. Wtedy też AZS Koszalin zmierzy się w rewanżu ze Startem Elbląg. W pierwszym pojedynku obu ekip wygrał Start 27:20.

=================

MKS Start Lublin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:19 (18:8), wynik dwumeczu – 62:45

MKS: Dzhukeva, Nóżka – Bijan 2, Quintino 5, Kocela 5, Rola 6, Gęga 5, Repelewska 3, Drabik 2, Mihdaliova 3, Charzyńska 4, Skrzyniarz, Szarawaga

Trener: Sabina Włodek

Karne: 3/4

Kary: 10 min. (4 min. – Charzyńska, 2 min. – Mihdaliova, 2 min. – Repelewska, 2 min. – Bijan)

Piotrcovia: Opelt, Sarnecka – Sobińska 2, Szymańska 3, Kopertowska 3, Wawrzynowska 2, Wypych 5, Ivanović 2, Belmas 1, Kucharska, Szafnicka, Jałoszewska

Trener: Michał Pastuszko