Lekkoatleci AZS UMCS Lublin nagrodzeni

Najlepsi lekkoatleci oraz trenerzy z klubu AZS UMCS Lublin zostali wyróżnieni przez prezydenta Krzysztofa Żuka. Młodzi zawodnicy zostali docenieni za swoje osiągnięcia na Mistrzostwach Europy Juniorów w szwedzkim Eskilstunie oraz na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży – Łódzkie 2015.

Największym sukcesem wśród nagrodzonych może pochwalić się sprinterka Alicja Wrona. Zawodniczka wywalczyła w Szwecji srebrny medal w sztafecie 4×100 metrów. Sprinterka zdobyła także dwa złote medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Białej Podlaskiej na dystansie 200 oraz 400 metrów. Jak sama przyznaje, nie liczyła na aż tak duże sukcesy w tym sezonie:

Wśród wyróżnionych znalazła się także męska złota sztafeta 4×400 metrów z Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w składzie: Michał Sierocki, Michał Kitliński, Karol Kania oraz Maciej Hołub. Srebrne „krążki” wywalczyli również Milena Lipińska w skoku o tyczce oraz, tym razem indywidualnie, Michał Sierocki na dystansie 110 metrów przez płotki.

– Chciałabym niedługo poprawić mój rezultat 3 metrów i 50 centymetrów z Olimpiady – mówi Milena Lipińska:

Nagrody otrzymali też brązowi medaliści Olimpiady: młociarka Aleksandra Osiak, Michał Kitliński za bieg na 800 metrów oraz Maciej Hołub za pokonanie dystansu 400 metrów.