Górnik Łęczna zalicza świetny start rozgrywek

Górnik Łęczna zanotował drugie zwycięstwo na starcie sezonu. Po premierowej wygranej z Ruchem Chorzów, łęcznianie tym razem pokonali w pierwszym meczu na własnym stadionie Górnika Zabrze 2:1.

Gospodarze rozpoczęli to spotkanie od mocnego akcentu. W 9. minucie Kamil Poźniak znalazł się w dogodnej sytuacji do zdobycia gola. Po jego strzale piłka minęła jednak bramkę zabrzan. Ten sam zawodnik odkupił winy 7 minut później i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 1:0. Od końca pierwszej połowy obie drużyny musiały radzić sobie w „dziesiątkę”. Łukasz Mierzejewski uderzył głową Rafała Kosznika, za co zobaczył czerwoną kartkę. Ten nie pozostał mu dłużny i w efekcie otrzymał drugą karę indywidualną i również opuścił murawę. Do przerwy Górnik Łęczna utrzymał jednobramkowe prowadzenie.

– Szkoda niewykorzystanych sytuacji – wyjaśnia zdobywca gola – Kamil Poźniak:

W drugiej części oba zespoły strzeliły po jednej bramce. Do remisu doprowadził w 51. minucie Słowak Roman Gergel. Trzy punkty dla „zielono-czarnych” uratował wchodzący z ławki Bartosz Śpiączka. Łęcznianie wygrali to spotkanie 2:1 i są na 3. miejscu w tabeli Ekstraklasy.

Mówi strzelec decydującej bramki – Bartosz Śpiączka.

W niedzielę łęcznianie spotkają się ze stołeczną Legią. Początek starcia o 18 w Łęcznej. Z tym samym rywalem zmierzą się także 12 sierpnia w 1/16 Pucharu Polski.