Kolejna imponująca wygrana tenisistek stołowych AZS UMCS Optimy. Tym razem gorszy AZS UE II Wrocław

optimaZaledwie jeden mecz zdołały ugrać przyjezdne z Wrocławia tenisistkom stołowym AZS UMCS Optimy Lublin. Spadkowiczki z ekstraklasy ograły pewnie AZS Uniwersytet Ekonomiczny II Wrocław 9:1.

Spotkanie, którego gospodarzem pierwotnie miał być Wrocław rozpoczęło się od pewnej wygranej Wenwen Liu 3:0 nad Adą Jończyk, w setach dwukrotnie do siedmiu oraz do sześciu.

W drugim meczu przy pierwszym stole wrocławianki odniosły swoje jedyne tego dnia zwycięstwo. Marta Chrabąszcz pokonała 3:2 Annę Urbańczyk (11:9, 11:9, 3:11, 6:11, 11:7). Lublinianka w swojej następnej grze ograła również po tie-breaku Adę Jończyk, zaś kolejne starcia, zarówno singlowe jak i podwójne, gospodynie rozstrzygały na swoją korzyść bez straty seta.

Na akademiczki czeka już kolejny ligowy maraton. W weekend 14, 15 marca zawodniczki AZS UMCS Optimy zmierzą się dzień po dniu we własnej hali z MKS Jedynką Łódź oraz KS Bronowianką II Kraków.

Ada JończykWenwen Liu10:3(7:11, 7:11, 6:11)
Marta ChrabąszczAnna Urbańczyk13:2(11:9, 11:9, 3:11, 6:11, 11:7)
Ada JończykAnna Urbańczyk12:3(5:11, 11:6, 11:7, 5:11, 5:11)
Marta ChrabąszczWenwen Liu10:3(5:11, 2:11, 7:11)
Katarzyna OsińskaSylwia Pawlak20:3(5:11, 9:11, 10:12)
Katarzyna PawlaczykKatsiaryna Sivakova20:3(6:11, 2:11, 2:11)
Katarzyna OsińskaKatsiaryna Sivakova20:3(4:11, 7:11, 5:11)
Katarzyna PawlaczykSylwia Pawlak20:3(4:11, 5:11, 10:12)
A. Jończyk / M. ChrabąszczW. Liu / K. Sivakova10:3(9:11, 8:11, 5:11)
K. Osińska / K. PawlaczykA. Urbańczyk / S. Pawlak20:3(7:11, 8:11, 6:11)