Górnik Łęczna zrehabilitował się za porażkę z Legią Warszawa. 5:2 po meczu z Zawiszą Bydgoszcz

Górnik Łęczna pokonał u siebie w wielkim stylu Zawiszę Bydgoszcz aż 5:2. Było to pierwsze zwycięstwo łęcznian na własnej murawie w tym sezonie.

Jako pierwszy wynik spotkania w 9. minucie otworzył Grzegorz Bonin. Drugiego gola po 23 minutach zdobył litewski napastnik gospodarzy Fedor Cernych. Goście odpowiedzieli strzałem z powietrza w wykonaniu Jakuba Wójcickiego. Ostatnią bramkę przed przerwą zdobył ponownie Grzegorz Bonin i wyprowadził swój zespół na dwubramkowe prowadzenie, 3:1.

W drugiej połowie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Cernych, pokonując bramkarza gości w sytuacji sam na sam. Cztery minuty później Zawisza cieszyła się ze zdobycia drugiej bramki. Zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kamil Drygas. Ostatniego, piątego gola dla Górnika zdobył Sebastian Szałachowski na 3 minuty przed końcem spotkania. Ostatecznie „zielono-czarni” wygrali różnicą aż trzech trafień, 5:2.

Rozegraliśmy dobre spotkanie – przyznaje trener gospodarzy, Jurij Szatałow

K22_02DD6D02411B4C9591EC8E548A335915

Dobrze, że szybko pozbieraliśmy się po meczu z Legią i solidnie przygotowaliśmy do starcia z Zawiszą – mówi kapitan Górnika, Tomasz Nowak

K22_526E01A02D3E4D58A30CD9FE3C08DB0F

23 sierpnia „Górnicy” rozegrają kolejne spotkanie w Ekstraklasie. Tym razem ich przeciwnikiem w meczu na wyjeździe będzie Górnik Zabrze.