Fotel lidera zostaje po bramce w doliczonym czasie

Motor Lublin rzutem na taśmę uratował 3 punkty w ostatnim spotkaniu. W meczu na szczycie III ligi „żółto-biało-niebiescy” pokonali bezpośredniego rywala w walce o fotel lidera Stal Rzeszów 1:0.

Spotkanie rozpoczęło się od… przerwy. Kilka sekund po pierwszym gwizdku z sektora kibiców gospodarzy na boisko poleciały taśmy. Sędzia dopiero po chwili wznowił mecz. Podobną sytuację oglądaliśmy jeszcze w 32. minucie. Tym razem włączyły się zraszacze na murawie i „schłodziły” piłkarzy.

W pierwszej połowie lublinianie marnowali wszystkie okazje bramkowe jakie sobie stworzyli. Swoje szanse mieli Filip Drozd i Kamil Stachyra. Ten drugi trafił raz w poprzeczkę. Motor miał wyraźną przewagę nad Stalą przez 90 minut, ale zwycięstwo uratował dopiero w ostatnich minutach spotkania. W doliczonym czasie gry dogranie Michała Palucha na bramkę zamienił Artur Gieraga. Dzięki temu trafieniu lublinianie po 6 meczach są liderem III ligi.

– To był nasz najlepszy mecz jak do tej pory – podkreśla II trener Motoru – Tomasz Złomańczuk:

W zdecydowanie odmiennym tonie to starcie podsumował szkoleniowiec gości – Marcin Wołowiec:

Kolejne spotkanie „Motorowcy” rozegrają na wyjeździe. W niedzielę zagrają w Sieniawie z tamtejszym Sokołem.

====================

Motor Lublin – Stal Rzeszów 1:0 (0:0)

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykyy, Szywacz, Król, Tymosiak, Stachyra (90′ Prusinowski), Myśliwiecki (62′ Paluch), Wojczuk (62′ Wolski), Drozd (79′ Mroczek)

Bramki: 90′ Gieraga

Kartki: 29′ Szywacz (Ż)

Stal: Kaszuba – Baran (82′ Szybko), Drelich, Hus, Suswam, kanach, Brocki, Lisańczuk (87′ Szymański), Maślany (80′ Szczoczarz), Prędota, Szeliga

Bramki:

Kartki: 72′ Maślany (Ż), 90′ Suswam (Ż)

Sędziowie: Mateusz Nowak (główny), Katarzyna Wójs (asystent), Sylwester Rolek (asystent)