,,Dziki” ponownie zwycięskie!

Koszykarki AZS UMCSFutsaliści AZS UMCS Lublin po raz kolejny odnieśli zwycięstwo w I lidze grupy południowej. Rywalami Dzików była drużyna Kamionki Mikołów zajmująca 8. pozycję w tabeli. Siódma wygrana z rzędu umocniła podopiecznych Artura Gadzickiego na 5 miejscu.

Już na samym początku spotkania Karol Banachiewicz zamieścił piłkę w siatce i po kilkudziesięciu sekundach było 1-0. Po strzeleniu bramki Dziki kontrolowały grę, utrzymując się przy piłce na połowie przeciwnika. Co raz oddawali strzały, które skutecznie bronił bramkarz gości. W 7. Minucie Wojciech Boniaszczuk rozpoczął swoją serię bramek, bowiem tuż przed kwadransem strzelił kolejne dwa gole. Przy pewnym prowadzeniu 4-0 gospodarze decydowali się na efektowne zagrania i wykończenia akcji. W 17. Minucie Marco Aurelio zdecydował się dośrodkować piłkę do Marka Lenartowicza, lecz jego strzał z woleja minimalnie minął poprzeczkę Mikołowa. 60 sekund później gościom udało się przeprowadzić kontratak, dzięki któremu wywalczyli rzut rożny. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłka niefortunnie odbiła się od Jarosława Walęciuka i wpadła do bramki. Zawodnik Dzików szybko odpowiedział za swój błąd, by tuż przed przerwą płaskim strzałem po ziemi pokonać bramkarza Kamionki.
W porównaniu z pierwszą rundą to jest rewelacja– stwierdził Jarosław Walęciuk:

Druga część spotkania mogła rozpocząć się podobnie jak pierwsza, bo już po wejściu na boisko, Karol Banachiewicz uderzył tuż obok słupka. Pięć minut później Marco Aurelio zdecydował się na indywidualną akcję. Po ominięciu trzech zawodników gości oddał mocny strzał nad poprzeczką. Chwilę później zawodnicy Kamionki wykorzystali rzut wolny. Doskonałą piłkę otrzymał Sebastian Jastrzębski i mocnym strzałem pokonał bramkarza Dzików. W następnych partiach meczu gospodarze kontrolowali grę i zmuszali do wysiłku goalkeepera gości. W 31. Minucie kolejną bramkę dla Lublinian strzelił Jarosław Walęciuk, który ustalił wynik spotkania na 6-2.