Dobra seria koszykarzy AZS UMCS trwa

Koszykarze lubelskiego AZS-u wygrali  pięć meczów z rzędu. Za tydzień będą mieli okazję przedłużyć serię w starciu z drużyną z Przemyśla

Koszykarze lubelskiego AZS-u wygrali pięć meczów z rzędu. Za tydzień będą mieli okazję przedłużyć serię w starciu z drużyną z Przemyśla (fot. AZS UMCS Lublin)

Koszykarze AZS UMCS są na fali wznoszącej. Podopieczni Przemysława Łuszczewskiego w efektownym stylu wygrali piąte spotkanie z rzędu. Akademicy rozgromili Shmoolky Warszawa 95:42.

Pierwsza kwarta nie zwiastowała aż takiej dominacji miejscowych. Lublinianie weszli dobrze w to spotkanie. Grali swoim rytmem i szybko wypracowali sobie kilkupunktowe prowadzenie. Na zakończenie pierwszej odsłony wygrywali 20:12. Druga odsłona to był niemal wyłącznie koncert jednej drużyny. Lublinianie zaczęli się rozpędzać w ataku i mocno przyciskać rywali w defensywie. Gracze z Warszawy nie mogli przebić się pod kosz gospodarzy. Dodatkowo, zgubne w skutkach okazały się dla nich liczne straty. Przed przerwą AZS miał już komfortowe prowadzenie 44:21.

Goście nie chcieli dać tak łatwo za wygraną. W trzeciej odsłonie próbowali postawić się gospodarzom. Ci jednak ciągle grali swoje – nie odpuszczali w obronie i wykorzystywali pozycje rzutowe – dzięki czemu powiększali przewagę. Przed czwartą partią wygrywali już 65:36. Ostatnie 10 minut to jednak zupełna dominacja lubelskiego zespołu. Koszykarze AZS-u byli lepsi w każdym elemencie gry, a rywale stracili wolę walki. Ostatecznie AZS UMCS wygrał 95:42 z ekipą Shmoolky Warszawa.

– Zagraliśmy dokładnie tak jak chcieliśmy – mówi reprezentant gospodarzy Jakub Stefaniuk:

– Daliśmy się zdominować w każdym aspekcie – wyjaśnia zawodnik gości Tomasz Rudko:

Za tydzień akademicy zagrają ostatni mecz w tym roku. Przed własną publicznością będą podejmować ekipę Gimbaskets2 Przemyśl. Zainaugurują tym samym rundę rewanżową rozgrywek.