Derby dla Motoru

Motor Lublin - Lublinianka 1:0

Motor Lublin – Lublinianka 1:0

Motor Lublin okazał się lepszy w lubelskich derbach. Podopieczni Dominika Nowaka wygrali skromnie 1:0 z Lublinianką. Sam mecz był jednak kiepskim widowiskiem.

Przez 80 minut oba zespoły uderzały głowami w mur. Najlepszą sytuację do strzelenia gola miała Lublinianka już w 1. minucie meczu. Zawodnicy nie wykorzystali jednak zamieszania w polu karnym rywali i piłka po strzale spod samej bramki powędrowała w trybuny. Motor nie miał tak dobrych okazji.

W 80. minucie na pomoc „żółto-biało-niebieskim” przyszedł sędzia, który podyktował rzut karny po zagraniu ręką. „Jedenastkę” bez problemu wykorzystał Artur Gieraga. Na tym strzelanie bramek się jednak skończyło. Dodatkowo, Motor kończył mecz w „dziesiątkę”, bo dwie żółte kartki obejrzał Remigiusz Szywacz. Początkowo arbiter ukarał Krystiana Mroczka, ale po rozmowie z asystentami zmienił decyzję i usunął Szywacza z boiska. Motor wywalczył 3 punkty w kiepskim stylu wygrywając 1:0 w derbach.

– To my byliśmy dzisiaj zespołem lepszym – podkreśla trener Motoru – Dominik Nowak:

Z taką oceną zupełnie nie zgadza się szkoleniowiec Lublinianki – Marek Sadowski:

Motor dzięki tej wygranej umocnił się na pozycji lidera. Ma 5 punktów przewagi nad drugą w tabeli Lublinianką. W następnej kolejce „Motorowcy” zagrają na wyjeździe z beniaminkiem – Piastem Tuczempy. Lublinianka natomiast podejmie na Arenie Lublin Karpaty Krosno.

==================

Motor Lublin – Lublinianka 1:0 (0:0)

Motor: Żukowski – Falisiewicz, Gieraga, Dykyy, Szywacz, Król (75′ Paluch), Tymosiak, Stachyra (82′ Mroczek), Wojczuk (46′ Michota), Myśliwiecki, Drozd (61′ Piekarski)

Bramki: 80′ Gieraga

Kartki: 24′ 86′ Szywacz (Ż, Ż), 72′ Michota (Ż), 85′ Mroczek (Ż)

Lublinianka: Socha – Gutek (87′ Witkowski), Mazurek, Wołos, Świech, Czułowski (55′ Kursa), Kaganek (70′ Majewski), Sobiech, Pułka, Stefański (82′ Wiśniewski), Kalita

Bramki:

Kartki: 17′ Sobiech (Ż), 66′ Świech (Ż), 81′ Pułka (Ż)

Sędziowie: Karol Iwanowicz (główny), Piotr Boryca (asystent), Maciej Różyński (asystent), Mateusz Złotnicki (techniczny)