AZS UMCS II minimalnie gorszy od rywala

news

Kinga Piędel (na zdjęciu) była najskuteczniejszą zawodniczką AZS UMCS II. Zdobyła 21 punktów (fot. AZS UMCS Lublin)

Koszykarki AZS UMCS II ambitnie walczyły przez cały mecz, ale zabrakło im szczęścia w końcówce. Akademiczki przegrały po dogrywce z wyżej notowanym PTS-em Lider Pruszków 61:62.

Lublinianki od początku starcia nie odpuszczały rywalkom. Cały czas pozostawały z nimi w kontakcie. Grały skutecznie w ofensywie i wykorzystywały potknięcia rywalek. Dzięki temu po 10 minutach wygrywały 21:15. W kolejnej odsłonie role się odwróciły. Przyjezdne obudziły się i najpierw odrobiły straty, a później wyszły na nieznaczne prowadzenie 31:29 na zakończenie pierwszej połowy meczu.

– Takie porażki bolą najbardziej – przyznaje rozgrywająca AZS-u Kaja Grygiel:

Po przerwie podopieczne Andrzeja Dubielisa ponownie pokazały się z dobrej strony. Walczyły o każdą piłkę i dotrzymywały kroku rywalkom. Po pół godzinie gry tablica wskazywała remis po 47. W ostatniej partii pruszkowianki wypracowały sobie aż 10-punktowa przewagę. Lubliniankom udało się jednak doprowadzić do dogrywki. Ciężar gry wzięła na siebie Kinga Piędel. W dodatkowym czasie więcej szczęścia miały jednak przyjezdne, które wygrały tylko jednym punktem – 62:61.

– Zaliczyłyśmy w czwartej kwarcie długi przestój – tłumaczy koszykarka z Pruszkowa Anna Dąbek:

Przed lubliniankami jeszcze dwa spotkania we własnej hali. Za tydzień zagrają z KS Basketem 25 Bydgoszcz. Początek o godzinie 15 w lubelskiej hali MOSiR.