„Dziki” lepsze od Orła

Futsaliści AZS UMCS wygrali drugie spotkanie z rzędu. (fot. AZS UMCS Lublin)

Lubelskie „Dziki” z kolejną wygraną na koncie. Podopieczni Artura Gadzickiego wygrali przed własną publicznością z niżej notowanym rywalem Orłem Futsal Jelcz-Laskowice 3:2.

Początek spotkania należał do akademików. Lublinianie pewnie kreowali swoją grę, co szybko przyniosło skutek. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Damian Gawron. Po podaniu górą przyjął piłkę na klatkę piersiową i pewnie umieścił piłkę w siatce rywali. Ci próbowali odpowiedzieć i przycisnęli gospodarzy w końcówce pierwszej połowy. Dobrze między słupkami spisywał się jednak Paweł Górski, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą gola. Do przerwy AZS wygrywał 1:0.

– Zabrakło nam koncentracji – przyznaje piłkarz Orła Mateusz Wierzgacz:

Drugiego gola chwile po rozpoczęciu dołożył Przemysław Kowalczyk. Wykorzystał nieporozumienie rywali i pewnie trafił na 2:0. Ostatniego gola dla gospodarzy zdobył w 31. minucie Jarosław Walęciuk. Trzecia stracona bramka dodała paradoksalnie pewności gościom. Rzucili się do ataku i w ciągu kilkunastu sekund złapali kontakt z AZS-em. Dwie bramki strzelił Mateusz Stadnik. Orłowi zabrakło czasu na uratowanie chociaż remisu, AZS UMCS wygrał 3:2 i odniósł drugie zwycięstwo z rzędu.

Tłumaczy opiekun akademików Artur Gadzicki.

Dla lublinian był to ostatni mecz w tej rundzie w roli gospodarza. Za tydzień zagrają na wyjeździe z ekipą ETA Dąbrowa Górnicza. Do rywalizacji w I lidze powrócą w połowie stycznia.